RAJD SUDECKI  2013

"KORONA SUDETÓW ZACHODNICH"


Tegoroczny Rajd Sudecki był ostatnim z cyklu zdobywania Korony Sudetów, zorganizowanym po polskiej i czeskiej stronie , a swoją bazę miał w Szklarskiej Porębie Górnej.


W trakcie przygotowań do rajdu zaplanowaliśmy zdobycie dwóch szczytów zaliczanych do Korony  Sudetów, przedstawionych  na  kolejnej stronie.

          [Rozmiar: 15264 bajtów]      


  [Rozmiar: 49746 bajtów]

O ile szczyt Jeśtedu  nie był trudny do odnalezienia :),

W tym roku jedna z tras była wydłużona o kilka dni, a to dzięki uporowi Jarka, który od dawna marzył o noclegu w Chatce Górzystów, gdzie, wbrew zapowiedziom, nie było szczególnie spartańskich warunków. 
 Co więcej - założone tory narciarskie ułatwiały wędrówki we wszystkich kierunkach. 

Snieg i w tym roku bajkowo zasypał drzewa i drogi, a wyratrakowane w Górach Izerskich trasy pozwalały na długie przejścia. Jedynie gęsta mgła powodowała, że o rozległych widokach można było raczej tylko opowiadać. 


Miłą niespodzianką był słoneczny krajobraz, który przywitał nas na górnej stacji świeradowskiej gondoli we czwartek.Jako, że trasy jakuszyckie stały się bardzo modne, a rajd odbywał się w okresie ferii, staraliśmy się omijać zatłoczone bufety  Orla i  Górzystów , a  z  przyjemnością 
odwiedzaliśmy gospodarzy na Wysokim Kamieniu i w Chatce Robaczka.    

   [Rozmiar: 46647 bajtów]  
 

     [Rozmiar: 46514 bajtów]     to kulminacja Wysokiej Kopy, w mglistej  aurze,  została  wykryta  za pomocą przyrządów elektronicznych. 

                 [Rozmiar: 43227 bajtów]  


Rajd zakończyliśmy zwiedzaniem muzeum bitwy i przyklasztornego Kościała Św Jadwigi w Legnickim Polu, w deszczowym krajobrazie.

  [Rozmiar: 53486 bajtów]

                       [Rozmiar: 55670 bajtów]

Zapraszamy  do galerii zdjęć ze   Stogu IzerskiegoJeštědu,  Wysokiej Kopy i Wysokiego Kamienia,
 a także z wieczornych  spotkań jak i z wizyty w Legnickim Polu

,