WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA D24 


KARKONOSZE - Lasocki Grzbiet

Proponowana trasa:  Przełęcz Okraj– Lasocki Grzbiet - trawers Borowej Góry – trawers Bielca –– granica państwa z wykorzystaniem pieszego szlaku czerwonego i tras rowerowych (E-22) (dojazd transportem indywidualnym lub bus z Kowar )


Start:  Granicznym szlakiem czerwonym od schroniska PTTK na przełęczy Okraj podejście na Lasocki Grzbiet do odejścia szlaku zielonego, dalej szlakiem czerwonym po stronie polskiej do spotkania drogi z trasą rowerową E22 i dalej tą trasą pod Borową Górą na Bielec . Tam nadal drogą rowerową ostro na zachód, południowy zachód i południe do spotkania początku szlaku pieszego żółtego (dawniej prowadzącego aż do granicy). Stąd wyraźną ścieżką pod górę do granicy ( ok. 250 m).

Powrót jest możliwy w kilku wariantach, szlak zielony graniczny niewskazany. Wg nas najlepszym jest przejście na stronę Czeską i podążanie za szlakiem czerwonym pieszo-narciarskim do Lysecińskiej Boudy (nieczynna) i z podejściem do chaty Poutnik ( czynna). Dalej narciarską, przygotowaną trasą do osady „U Kostela” (liczne restauracje) i poprzez Rennerove Boudy „Pohadkovą Stezką” (bajkowa ścieżka) na parking na przełęczy Odkraj (podobny dystans i przewyższenie).


W sumie: dystans 8 km, przewyższenie 200 m  
 mapka trasy (linia łamana, czerwona) stworzona na bazie portalu mapy.cz:  

  [Rozmiar: 87603 bajtów]

  Opracowanie: marzec 2018