WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA 9 


GÓRY KAMIENNE  - Masyw Dzikowca


Proponowana trasa:  Grzędy (zalew) – Dzikowiec Mały – Grzbiet Dzikowca – trawers Wysokiej i Suchej Góry - Grzędy (zalew)  z wykorzystaniem znakowanej, ratrakowanej, trasy „Widok”, z dwoma wariantami miejsca startu/zakończenia

(Wariant I: transport indywidualny
Wariant II: transport indywidualny lub PKP [ stacja Boguszów -Gorce -Wschód, dalej pieszo ok. 1,5 km )


Wariant I: start w Grzędach Górnych od ostatniego parkingu przy zalewie. Stąd na wschód (ok. 500 m) do trasy „Widok”, na mapie oznaczonej kolorem czerwonym. Tu w lewo pod Dzikowiec Mały, trawersem Dzikowca, Wysokiej, Strachonia i Góry Suchej ,skąd zjazd do zalewu.
Wariant II:start z górnej stacji wyciągu na Dzikowiec, przejście przez szczyt Dzikowca do punktu nr 3 (mapka poniżej) i jak w wariancie I, trasą „Widok” w lewo, trawersem Dzikowca, Wysokiej, Strachonia i Góry Suchej , z której z zjazd do zalewu, stamtąd pod Dzikowiec Mały i trawersem do zamknięcia pętli w punkcie 3.


W sumie: dystans 13 km; przewyższenie 185 m  
mapka i informacje dostępne na stronie:  http://www.dzikowiec.info/oferta-zimowa/180-nowa-trasa-widokowa.html

W ośrodku sportów  narciarskich „ DZIKOWIEC”  zaprojektowanych jest kilka  tras narciarstwa biegowego.
Zielona trasa biegowa   "Stasia"  o długości pętli 600 m, przystosowana tylko do kroku łyżwowego.
Żółta trasa biegowa   "Rycerska" o długości pętli 900 m, na której założone są dwa ślady dla narciarzy, położona jest przy stoku kolejki linowej na Dzikowiec.
Niebieska trasa biegowa  "Dzika" o długości pętli 2000 m również z założonymi dwoma śladami, wymagająca, położona u stóp Dzikowca.
Czerwona trasabiegowa  "Widokowa" o długości pętli ok. 13 km, z wariantami oznakowanymi kolorem czarnym –swój początek ma na górnej stacji kolejki linowej. 

  Opracowanie: luty 2014