WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA 8 


GÓRY WAŁBRZYSKIE  - Masyw Trójgarbu


Proponowana trasa:  Witków - Masyw Trójgarbu - Witkow  z wykorzystaniem znakowanej trasy Ekomuzeum Wokół Trójgarbu (częściowo pokrywa się z turystycznym szlakiem niebieskim)
(możliwy dojazd PKP do Witkowa )

Początek  trasy bardzo widokowy, polami, wzdłuż szlaku niebieskiego. Dalej, odbijając w prawo wzdłuż licznych tablic informacyjnych trasy Ekomuzeum przez las, z wejściem na wierzchołki Trójgarbu. Następnie zjazd do Skrzyżowania Siedmiu Dróg , tam zejście z trasy Ekomuzeum i szeroką drogą w stronę Starych Bogaczowic. Po przekroczeniu potoku dojście do trasy ekomuzeum i nią w lewo, w kierunku Jagodnika. Pod Jagodnikiem dojście do szlaku żółtego i nim w prawo do drogi Stare Bogaczowice – Witków. Tu zejście z żółtego szlaku i drogą w lewo powrót do Witkowa.

Na najniższym z wierzchołków jest urządzony przystanek Ekomuzeum, z którego roztacza się panorama Doliny Bobru, Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich ponad którymi widać wał Karkonoszy ze Śnieżką. W okolicy Jagodnika, przy żółtym szlaku licznie występują malownicze skały


W sumie: dystans 11 km, przewyższenie 220 m  
Mapka terenu Ekomuzeum dostępna na stronie:  http://www.trojgarb.pl/img/mapa_ogolna_www.jpg

  Opracowanie: luty 2014