WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA 6 


RUDAWY JANOWICKIE  - Janowicki Grzbiet


Proponowana trasa:   Przełęcz Karpnicka - Rozdroże pod Skalnym Mostem – Polana Mniszkowska – Mniszków – Miedzianka  z wykorzystaniem turystycznych szlaków pieszych i rowerowych oraz dróg nieznakowanych
(możliwy dojazd PKP do Trzcińska, powrót PKP z Janowic Wielkich )

Na Przełęcz Karpnicką można dotrzeć samochodem lub na nartach (trasą rowerową żółtą) z Trzcińska. Kilkaset metrów na zachód od przełęczy znajduje się schronisko „Szwajcarka”; trasa w większości pokrywa się ze szlakiem rowerowym i częściowo z pieszym niebieskim szlakiem turystycznym.

Start  z Przełęczy Karpnickiej na południowy wschód (szlak rowerowy i pieszy) do rozdroża pod Jańską Górą.
Ok. 1,5 km za rozdrożem, szlak niebieski odchodzi, a my podążamy już tylko szlakiem rowerowym, aby po kolejnych ok. 2 km ponownie spotkać szlak pieszy niebieski. Towarzyszy on nam tylko do drogi biegnącej wzdłuż strumienia Janówka. Stąd w prawo, szlakiem rowerowym,  na przełęcz Polana Mniszkowska. Dalej, opuszczając szlak rowerowy, drogą na północny wschód. Po przejściu ok. 1,5 km spotykamy szlak ponownie i zjeżdzamy nim do wieży telekomunikacyjnej w Miedziance.


Z Miedzianki polną drogą do szosy wzdłuż Miedzianego potoku i dalej do Janowic Wielkich. Po wędrówce, w Janowicach, można skorzystać z baru Kris.

W sumie: dystans 12 km, przewyższenie 340 m   
(przbieg tras na ogólnie dostępnych mapach Rudawy Janowickie )

poglądowa mapka terenu  dostępna na stronie:   http://www.janowicewielkie.pl/index.php/gmina/mapa-gminy.html

  Opracowanie: luty 2014