WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA 3


KARKONOSZE - Przesieka


Proponowana trasa:   Przesieka – Dolina Czerwienia – Droga Sudeckaz wykorzystaniem utrzymywanego szlaku narciarskiego  
(dojazd transportem indywidualnym lub z J. Góry autobusami miejskimi nr 4, 18 )

Bezpłatny parking - pod hotelem Markus (tuż za mostem na potoku Czerwień lub przy budynku hotelu). W rezydencji Markus przy parkingu znajduje się bufet.


Start  z ul. Dolina Czerwienia na zachód, na Drogę Pod Reglami (żółty szlak pieszy), w kierunku Jagniątkowa. Po ok. 1,5 km, mijamy po lewej stronie drogę biegnącą z południowego wschodu i dochodzimy po chwili do krzyżówki w miejscu zwanym Węglarnią. Tam skręcamy na południe, idziemy w górę do spotkania z Drogą na Dwa Mosty i skręcamy w nią w lewo, w kierunku Czerwienia. Dochodzimy do strumienia, przekraczamy kolejno dwa mostki i wchodzimy na Drogę Celną, którą zjeżdżamy na północ do Drogi Sudeckiej.

W sumie: dystans 10 km, przewyższenie 320 m   
mapka trasy dostępna na stronie: http://www.przesieka.pl/biegowki/

Drogą Sudecką możemy dojść do Przesieki na pętlę autobusową,dalej szosą z nartami w rękach,mijając Chybotek i Waloński Kamień,do żółtego szlaku pieszego i wrócić nim na ul. Dolina Czerwienia. Z Drogi Sudeckiej możemy także kontynuować wędrówkę w kierunku Karpacza, schodząc po ok. 2 km na Drogę Chomontową. W przypadku konieczności powrotu do punktu wyjścia, możemy także zawrócić i przebyć trasę w odwrotnym kierunku, korzystając z długiego zjazdu z Dwóch Mostów. Wariant I start z Przesieki - ul. Dolina Czerwienia i Drogą pod Reglami (żółty szlak turystyczny) w kierunku Jagniątkowa).
Wariant II start z Drogi Sudeckiej - drogą leśną za zielonym szlabanem 200 metrów poniżej parkingu na końcu Drogi Sudeckiej nad Przesieką Proponowana trasa jest godna polecenia w przypadku wietrznej i mglistej pogody.

Trasy powstały przy współudziale Sołectwa Przesieka, Stowarzyszenia Rada Odnowy Przesieki, MKS Karkonosze i Gminy Podgórzyn. Są one utrzymywane od 2012r. 

  Opracowanie: luty 2014