WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA 12 


GÓRY STOŁOWE  - Karłów


Proponowana trasa:   Karłów – Łąka Pasterska- Pasterka – Droga nad Urwiskiem- Skalne Grzyby- Batorówek – Karłów  z wykorzystaniem znakowanej, ratrakowanej trasy narciarskiej czerwonej wokół Karłowa
( dojazd transportem indywidualnym z Dusznik Zdroju przez Łężyce lub z Kudowy Zdroju - w mieście skręcamy na Radków i Drogą Stu Zakrętów dojeżdżamy do Karłowa)

W Karłowe funkcjonuje  wypożyczalna nart biegowych Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.
Przy wypożyczalni jest restauracja, druga w środku Karłowa, a w  schronisku "Pasterka"  czynny jest  bufet.


Start  z Karłowa, za znakami trasy biegowej, pokrywającej się ze szlakiem zielonym, do schroniska „Pasterka”, dalej drogą (początkowo wspólnie z żółtym szlakiem pieszym) do Drogi nad Urwiskiem i nią (szlak pieszy czerwony) do Burzowej Łąki. Dalej Krzywą Drogą do pętli pod Skalnymi Grzybami, stamtąd pod Dziczym Grzbietem do Batorówka, gdzie możliwość odpoczynku w wiacie. Powrót do Karłowa, Praskim Traktem do spotkania z żółtym szlakiem pieszym i z nim w lewo. Po dojściu do rozdroża szlaków – (Sechskant) skręt w drogę rowerową , którą do Karłowa.

W sumie : dystans 26 km, przewyższenie 90 m   
mapka tras dostępna na stronie:  http://radkow.it/site/show/id/170 

 Utrzymaniem tras zajmuje GCKS i T w Radkowie wspólnie z Parkiem Narodowym Gór Stołowych.
Trasy narciarstwa biegowego i spacerowego są oznaczone kolorami:

kolor czerwonygłówna pętla, która przebiega przez: Karłów - Łąki Pasterskie - Pasterka - Droga nad Urwiskiem - Skalne Grzyby - Batorówek - Karłów - ok. 26 km;
kolor zielony  trasa łącznikowa, biegnąca Praskim Traktem. Długość trasy - ok. 4,5 km;
kolor niebieski trasa  łącząca główną pętlę oznaczoną kolorem czerwonym z trasami biegowymi po stronie czeskiej w rejonie Ostrej Góry i Machowa - trasa o długości 2 km.

  Opracowanie: luty 2014