WSTĘGA  SUDETÓW  POLSKICH  TRASA 10 


GÓRY SUCHE  - Andrzejówka


Proponowana trasa:  Schronisko  Andrzejówka - wokół Waligóry - schronisko - Przełęcz pod Turzyną - Hala Pod Klinem - schronisko Andrzejówka  z wykorzystaniem utrzymywanego szlaku narciarskiego oraz szlaków pieszych
(dojazd transportem indywidualnym lub PKP do Wałbrzycha i autobusem miejskim do Andrzejówki )

W okolicy schroniska „Andrzejówka”, oferującego noclegi i wyżywienie, wytyczone są urozmaicone trasy biegowe (połączenia z Głuszycą i Sokołowskiem) oraz zjazdowe. Dostępnych jest kilka parkingów. Stacja GOPR.

Start  spod schroniska „Andrzejówka”, szlakami pieszymi czarnym i niebieskim, przez Przełęcz Trzech Dolin. Na zachodnim trawerseie Waligóry, po około 1 km od przełęczy, przy rozejściu się szlaków niebieskiego i czarnego, w lewo nieoznakowaną drogą ( ok. 800 m) z powrotem do szlaku czarnego. Nim ku granicy do Przełęczy Pod Ruprechtickim Szpiczakiem. Powrót wschodnim trawersem Waligóry, drogą narciarską znakowaną, do Przełęczy Trzech Dolin skąd żółtym szlakiem turystycznym na Przełęcz Pod Turzyną. Tam za znakami czerwonymi i zielonymi szlaku pieszego na Halę Pod Klinem, z której zjazd do schroniska.

W sumie: dystans 10,5 km, przewyższenie 165 m  

pogladowa mapka dostępna na stronie: http://bieggwarkow.pl/11-trasa/

  Opracowanie: luty 2014