SEZON NARCIARSKI 2009

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych imprez

W ostatnich dniach grudnia już ubiegłego roku spotkaliśmy się na klubowym opłatku życząc sobie wazajemnie 
- i wam - wszelkiej pomyślności . 

[Rozmiar: 92787 bajtów]  


Prawdziwie narciarski sezon rozpoczęliśmy na   biegu tysiąclecia w Jakuszycach.

Znależliśmy też śnieg na trasach  wokół Ślęży

Kilkukolegów wybrało się na - jak zawsze symaptyczne - spotkanie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: wciągu 4-ch pełnych dni narciarskich uczestnicy wyruszali na wycieczki prowadzone promieniście z bazy (sympatyczne schronisko młodzieżowe „Małgosia” w Łazach), odwiedzając podkrakowskie dolinki:
Dol. Będkowską, rez. Dol. Szklarki, Dol. Sąspowską, Dol. Prądnika, Dol. Kluczowody, Dol. Kobylańską. Trasy wiodły również  przez: Ojców, Radwanowice, Szklary, Paczułtowice.
W rajdzie uczestniczyło ponad 60 osób z różnych regionów Polski.  Śniegu było wystarczająco, choć często zgrzytały pod nartami kamienie i grudy zaoranej ziemi. Atmosfera towarzysko-koleżeńska wyśmienita.

Luty rozpoczęliśmyspotkaniem czytelników "Na Szlaku"   dziś już wirtualnego czasopisma turystów. Tym razem punkt zborny był w schronisku Pod Muflonem – zaledwie 30 minut podejścia od przystanku autobusowego w Dusznikach Zdroju. Pojawili się koleżanki i koledzy z różnych stron Polski, zarówno stali bywalcy jak i nowe osoby. Przez kilka dni przemierzaliśmy trasy w Górach Orlickich – po Czeskiej stronie - jak i grzbiety nad Lasówką i Zieleńcem – z ciekawymi torfowiskami. Gospodarze schroniska „zafundowali” nam wieczór muzyczny – bluessowy miejscowej kapeli.

Ale luty to – dla nas – przede wszystkim Rajd Sudecki   (zobacz zdjęcia) – tym razem w okolicach Jedliny zdroju – no i Borowej, Waligóry czy też Wielkiej Sowy. Ostatni dzień – typowo rekreacyjno-krajoznawczy spędziliśmy w kompleksie zamku Książ.

Ta zima  pozwoliła nam też maszerować w miejskich -  nadodrzańskich  - plenerach.


Zakończyliśmyponarciarskie zabawy - jak co roku w Jakuszycach na   majówce:)  .