RAJD SUDECKI  2015"WSTĘGA SUDETÓW 2015"W tym  roku Narciarski Rajd Sudecki  zorganizowaliśmy z myślą o umożliwieniu uczestnikom zdobywania nowej, regionalnej
odznaki narcirskiej w rejonie, o którym kilka słów na   kolejnej stronie

W trakcie przygotowań do rajdu zaplanowaliśmy przejście kilku tras w pasmach Sudetów Środkowych. 
Uczestnicy trasy I (tygodniowej od 8 lutego)  trafili na wspaniałe warunki śniegowe w Górach Sowich.  Od 11 lutego  wszyscy rajdowicze mieli okazję  wędrować na nartach w pobliskich Górach Suchych.
[Rozmiar: 24921 bajtów]
     [Rozmiar: 74835 bajtów]

Szczęśliwie już na progu domu,  w Sokołowsku mogliśmy przypiąć narty i różnymi drogami udać się do schroniska Andrzejówka, aby stamtąd również na nartach wrócić do bazy.

O śnieg w  tym roku było nieco łatwiej niż w ubiegłym, ale im dalej od Sokołowska , tym  było go mniej. I choć w szczytowych partiach Trójgarbu panowała piękna śnieżna zima, to u jego podnóża , śnieg był raczej "na prigladku".
 

     [Rozmiar: 55824 bajtów]Wieczorne rajdowe spotkania rozpoczęliśmy od podziękowania  Jarkowi za współorganizowanie kilku ostatnich  rajdów i  uroczystego wręczenia  honorowej odznaki Oddziału Wrocławskiego. 

[Rozmiar: 74349 bajtów]    

  [Rozmiar: 57604 bajtów]

[Rozmiar: 67655 bajtów]  

Kolejnym rejonem naszych wycieczek były zbocza Masywów Dzikowca i Lesistej,  przyjemną niespodziankę sprawiła nam szeroka, łagodna  trasa "widokowa" na stokach Dzikowca  i widoki z niej zarówno na Trójgarb i Chełmiec jak też , po przejściu na wschodnie stoki Lesistej Wielkiej , widoki na szczyty Gór Suchych.

    [Rozmiar: 53030 bajtów]


Oprócz zwiedzenia  "Starej Kopalni" w Wałbrzychu,  zaplanowanego  na niedzielę,  podczas jednego z pobytów w Rybnicy Leśnej , w pobliżu Andrzejówki, mieliśmy okazję zajrzeć do pięknego drewnianego kościółka Św. Jadwigi.
 
[Rozmiar: 120717 bajtów] [Rozmiar: 61058 bajtów]

[Rozmiar: 74246 bajtów]


Galeria zdjęć:   Góry Sowie,    Góry Suche,   Trójgarb,   Dzikowiec,    wieczory,   kopalnia