RAJD SUDECKI  2008

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  z rajdu  "KORONA SUDETÓW KŁODZKICH"

 

Po 25 rajdach prowadzonych przez Jurka  Zarębskiego kolejną edycję przejęła  Renia Marczyk. Rajd został zorganizowany  w zmienionej formule; odstąpiliśmy od wędrówek  po poszczególnych pasmach Sudetów, koncentrując się na zdobywaniu, w warunkach zimowych,  najwyższych szczytów sudeckich pasm.


Pomimo niespotykanie ciepłych miesięcy stycznia i lutego oraz braku śniegu (poza najwyższymi partiami górskimi), na rajd przybyło 49 uczestników, którzy mięli do dyspozycji trzy trasy 5-dniowe oraz jedną 2-dniową.

Mając do dyspozycji przez cały czas trwania imprezy autokar mogliśmy swobodnie przemieszczać się w rejony o wystarczającej pokrywie śnieżnej np. w Górach Orlickich, nie wspominając o Śnieżniku.  Kapitalnie uatrakcyjniła wędrowanie „Umowa z Schengen”, która pozwoliła na hasanie po całym Masywie Śnieżnika, czy Gór Orlickich, nie bacząc na przebieg granic państwowych.

Realizując tytułową formułę rajdu weszliśmuy  na nartach na Śnieżnik oraz V. Destną, a także pieszo na Jerab i Kłodzką Górę.

[Rozmiar: 42720 bajtów]

W sobotę wieczorem odbyło się oficjalne zakończenie z biesiadą. Podsumowaliśmy  przebieg rajdu, weryfikowano punkty GON oraz potwierdzono zdobycie szczytów do „Korony Sudetów”: odznaki turystycznej O/Wrocławskiego PTTK. Potwierdzenia tego dokonał honorowy gość rajdu, współautor w/w odznaki kol. Radosław Tokarz.

Biesiada trwała do późnych godzin przy akompaniamencie gitarowym Radka i Jarka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali plakietki z tradycyjną śnieżynką wplecioną w „koronę”.

[Rozmiar: 85319 bajtów]